החזיק 2 קילו קנאביס ושוחרר

נגד ליאור אלבו הוגש כתב אישום על הפעלת מעבדת הידרו. אחרי ששוחרר בתנאים מגבילים, הוא נתפס בכניסה לסביון עם קנאביס בכיס וגם בתא המטען. למרות זאת, במחוזי הוא שוחרר שוב בתנאים מגבילים.

עורך דין פלילי איתן כבריאן – החזיק 2 קילו קנאביס ושוחרר

קישור לכתבה

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, בני שגיא, דחה את בקשת המדינה להאריך עד תום ההליכים את מעצרו של ליאור אלבו (28) מיהוד, שהואשם בהחזקת למעלה משני ק"ג קנאביס. זאת למרות שאלבו החזיק את הסמים בעת שהיה משוחרר בתנאים מגבילים במסגרת תיק סמים אחר, בו הואשם בגידול כ-10 ק"ג קנאביס במעבדת הידרו שהפעיל.  

בחודש מרץ הוגש נגד אלבו כתב אישום לבית משפט השלום בתל אביב, לצד בקשת מעצר עד תום ההליכים. אלה ייחסו לו גידול קנאביס במשקל כולל של 9.75 ק"ג במעבדת הידרו שהפעיל. הוא שוחרר למעצר בית לאחר שהתקבל בעניינו תסקיר מעצר חיובי, שהמליץ על שחרורו.

בהמשך, ב-4 בספטמבר, הוקלו התנאים המגבילים בהם היה נתון, באופן שהותר לו לצאת לעבודה. באותה החלטה נקבע גם כי יוכל לצאת, תחת פיקוח צמוד, להתאווררות בת שעתיים בכל יום, לאחר שעות העבודה, בין שבע לתשע בערב.

ב-29 באוקטובר, סמוך לשעה 21:30, נתפס אלבו יושב ברכב של אחר, במושב שליד הנהג, באזור הכניסה ליישוב סביון. בכיסו הימני מצאו השוטרים קנאביס במשקל של 35 גר', ואילו בתא המטען נמצאו שני ק"ג קנאביס. אלבו הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט, ושוחרר שוב, בהסכמת התביעה, הפעם למעצר בית מלא בבית אביו, מה שלא הפריע למשטרה להגיש נגדו בשבוע שעבר (6.11) כתב אישום המייחס לו החזקת סם שלא לצריכה עצמית, כמו גם בקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים. באותו דיון, מעצרו של אלבו הוארך בבית משפט השלום בתל אביב עד החלטה אחרת.

סנגוריו של אלבו, בניהם עורך דין פלילי איתן כבריאן, הגישו ערר לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ועתרו לשחררו למעצר בית. השופט שגיא, ששמע את טיעוני הצדדים, החליט להיענות לבקשת הסנגורים, שחרר את אלבו למעצר בית ביהוד בפיקוחם של שני מפקחים בו זמנית, וציין בהחלטתו: "הגם שאני סבור כי רמת המסוכנות הנשקפת מן הנאשם היא גבוהה עד כי ספק גדול בעיניי אם נכון היה להורות על שחרורו בשלב מעצר לצרכי חקירה, סבורני כי בהינתן קביעות בית המשפט העליון, ובהינתן העובדה כי הדיון בבית המשפט קבוע לעוד מספר ימים, תוך שהסנגור הצהיר כי אין בכוונתו לעתור לדחייתו, יש מקום לקבלת הערר, תוך הקשחת תנאי הערובה".

לנוכח קביעה זו, שוחרר אלבו למעצר בית ביהוד בפיקוח רצוף של שני מפקחים בו זמנית.