שוחרר החשוד ברצח

לאחר כשבוע במעצר, החליטה המשטרה לשחרר את יוחנן (יהודה) מושייב (42) מחולון, שנעצר בחשד לרצח שאירע בשדרות בשנת 2011.  

עורך דין פלילי איתן כבריאן – שחרור החשוד ברצח

קישור לכתבה

מדובר ברצח של חלפן כספים בשם בוריס (מרחי) אהרונוב (60), שגופתו נמצאה על ידי אחד משכניו, בביתו שבשדרות, כשעליה סימני אלימות.  מעצרו של מושייב, שהינו קרוב משפחתו של המנוח, בוצע בעקבות התפתחות מסוימת שקרתה בחקירה והעלתה את החשד כלפיו במסגרת "ניעור מחדש" של תיקים שלא פוענחו.  יחד עמו נעצרה גם אשתו.

סנגוריו בניהם עורך דין פלילי איתן כבריאן, הכחישו מהרגע הראשון את המיוחס לחשוד וטענו כי מדובר בחקירה ממוחזרת. הוא הובא לבית משפט – ושם השופט נענה חלקית לבקשת המשטרה כשהאריך את מעצרו של מושייב עד 10 ביוני. מנגד מעצר אשתו הוארך ביממה.

ב – 10 ביוני,  לאחר שחוקרי המשטרה לא הצליחו לחזק את החשד נגדו, הוחלט לשחררו למעצר בית בן ארבעה ימים. בכך נותרה תעלומת הרצח בעינה. 

עורך דין פלילי איתן כבריאן מסר בעקבות השחרור: "מן הרגע הראשון טען מרשנו כי אין שמץ בחשדות המיוחסים לו וכי כל ניסיון לייחס לו מעורבות ברצח המנוח היא שערורייה חסרת בסיס. מרשנו ביקש להתעמת עם החשדות מן הרגע הראשון וסיפק הסבר מפורט לכל שאלה שנשאל ע"י חוקריו. מחקירתנו בביהמ"ש הצלחנו להצביע על כשלים של ממש בניהול החקירה לרבות זניחת קצוות חקירה נכונים וראויים יותר ע"י המשטרה עוד בשנת 2011 כאשר ארע הרצח המצער של המנוח. מצער כי חרף האמת הגלויה שיכלה להתברר באמצעים פוגעניים פחות, בחרה המשטרה לפעול במעצר אגרסיבי על החשוד ועל בת זוגו ואנו שמחים כי הצלחנו להביא לשחרורם המהיר".