צנח אל מותו מקומה 20 במסיבת סמים

שלושה ירושלמים העידו במשטרה כי השתתפו בערב של קוקאין עם המנוח, ובזמן שבני זוג התגפפו הוא נשען על החלון הפתוח וצנח אל מותו.

עורך דין פלילי איתן כבריאן – צנח אל מותו מקומה 20 במסיבת סמים

קישור לכתבה

ערב רווי בקוקאין קנאביס ואלכוהול בדירה בקומה ה-20 של מגדלי הסיטי טאוור ברמת גן הסתיים במוות מיותר של אחד האורחים, שנפל אל מותו, לפי החשד עקב תקלה במנגנון הביטחון של החלון המרכזי.

בלילה שבין שישי לשבת, 4 אוגוסט, התארחו בדירה שני חברים ובחורה מירושלים למפגש שבו המשתתפים השתמשו בסמים קשים, ככל הנראה קוקאין ואלכוהול. לקראת סוף הערב עזב אחד האורחים את הדירה, בה נותרו הבחורה ובן הזוג שהוא המארח, ואורח נוסף. בשלב מסוים האורח נפל מחלון הדירה ישר אל תוך הלובי המרכזי של הבניין, ונהרג במקום. מאחר והשעה היתה לפנות בוקר, אף אחד לא הבחין בנפילה.

בדיעבד התברר, לפי עדויות שני בני הזוג, כי הם היו עסוקים בענייניהם אבל בשלב מסויים הבחינו שהחלון פתוח והאורח נעלם מהדירה. לטענתם במשטרה, הם הביטו למטה ונחרדו לראות את הגופה על רצפת הלובי. מצד אחד הם מיהרו למטה לוודא מה מצבו והזמינו אמבולנס, מצד שני הם מיהרו חזרה לדירה וסדרו חפצים מסויימים, מה שעורר את חשד המשטרה נגדם. הם נעצרו לחקירה, ובהמשך נעצר הבחור הנוסף שהיה איתם בתחילת הערב.

המשטרה ייחסה להם חשד להריגה ומעצרם הוארך בחמישה ימים. במהלך ימי המעצר, חוקרי המשטרה בליווי הפרקליטות בדקו את גרסאותיהם וקיבלו אותן עקרונית, בין היתר לאחר שנמצא אישוש לכך שהיתה תקלה במנגנון הביטחון שאמור למנוע את פתיחת החלון, כמקובל במגדלי מגורים ומשרדים. כמו כן קיבלו החוקרים את ההסברים של השלושה, שהם מיהרו לנקות את הדירה משרידי הסמים, ולא מעבר לכך. החשודים גם אמרו במשטרה, כי האורח הוא זה אשר הביא את הסמים בהם השתמשו.

ביום חמישי שוחררו השלושה בהסכמת המשטרה (9 אוגוסט). "מדובר בתיק שהתחיל כהריגה", אמר נציג המשטרה, "אבל לאחר בחינת חומר הראיות הוחלט על דעת הפרקליטות לבקש שחרור בתנאים".

את החשודים מייצגים עורכי הדין שבניהם עורך דין פלילי איתן כבריאן שמסר בתגובה בתגובה: "המעצר היה מיותר מלכתחילה. היחידה החוקרת יכלה לבחון את הטענות בתוך שעות ספורות ולשחרר את החשודים. מדובר באזרחים נורמטיבים שנקלעו לסיטואציה מבעיתה, ועל לא עוול בכפם נעצרו למשך קרוב לשבוע ימים. סוף טוב הכל טוב. ההר הוליד עכבר".