נעצרה ושוחררה בגלל הסמים של בן זוגה

המשטרה התעקשה להאריך את מעצרה של צעירה תל אביבית שבדירתה נתפסה מעבדת מריחואנה, למרות שבן זוגה שמתגורר איתה לקח על עצמו את התיק וסיפר כי הוא זה שגידל, ואילו היא רק שילמה את השכירות. בית המשפט שחרר אותה בתנאים.

עורך דין פלילי איתן כבריאן – נעצרה ושוחררה בגלל הסמים של בן זוגה

קישור לכתבה

נציגת משטרת מרחב יפתח, מפקחת אלונה אחיטוב, התייצבה לאחרונה באולמו של שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, ציון קאפח, לדיון בערעור על שחרורה של צעירה מתל אביב, שנעצרה בחשד לגידול מריחואנה במעבדת הידרו שהקימה בדירתה בעיר. בהמלצת השופט, אחיטוב משכה את הערעור. תנאי השחרור של הצעירה – עבורה זו היתה היתקלות ראשונה בחייה עם החוק – נותרו על כנם.

תחילת הסיפור ב-14 בפברואר. במהלך סיור שגרתי של צוות שוטרים ויס"מ, הריחו השוטרים ריח חזק של מריחואנה המגיע מדירה סמוכה. הם הביטו לעבר הדירה והבחינו שבתוכה עומד אדם שנראה כאילו הוא מעשן ג'וינט. לפיכך הגיעו לדלת הדירה וביקשו להיכנס, אלא שבעלת הבית, אותה צעירה שהוזכרה כאן קודם, סירבה להכניסם. היא התרצתה בחלוף זמן קצר, והשוטרים שנכנסו אל הדירה מצאו בתוכה 25 שתילי מריחואנה במשקל של שמונה ק"ג. האיש שנראה קודם לכן מעשן הוא בן זוגה של הצעירה, שנעצר אף הוא. זאת ועוד, בחיפוש על גופה של החשודה נמצאו 6,000 שקל במזומן באיבר מינה – סכום שהמשטרה טוענת כי הוא פדיון מסחר בסמים.

בני הזוג נלקחו לחקירה, שם הודה החשוד במיוחס לו וטען כי הוא גידל את הסמים ואילו זוגתו לא ידעה על כך. אלא שלטענת המשטרה, החשודה היא שמשלמת את דמי השכירות על הדירה, ולכן אחראית לגידול הסמים באותה מידה.

כך או כך, מעצרם של השניים הוארך, והם הובאו בחלוף מספר ימים לדיון נוסף בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב. גם הפעם, המשטרה ייחסה לשניהם את העבירות, בעוד שסנגורה הטרי של החשודה עורך דין פלילי איתן כבריאן, דרש לשחרר אותה בתנאים מגבילים, תוך שהוא מציין כי מדובר בצעירה נעדרת עבר פלילי, שנמצאת לראשונה בחייה במעצר. הוא הוסיף כי בתחילה לא ענתה על שאלות חוקריה מתוך בהלה, אולם לאחר מכן כבר שיתפה פעולה.

במשטרת מרחב יפתח, כאמור, לא השלימו עם ההחלטה והגישו ערעור לבית המשפט המחוזי. לטענת המשטרה בערעור, החשודה מתגוררת בדירה במשך שנתיים. עוד נטען, כי טענתה על כך שלא גידלה את הסמים יחד עם בן זוגה היא "עצימת עיניים".

כאמור, בהמלצת השופט קאפח, המשטרה משכה את הערעור. למרות זאת, המשטרה הודיעה כי תגיש כתב אישום נגד בני הזוג, שייחס לשניהם עבירות זהות ואחריות שווה לגידול המריחואנה במעבדה.