ויכוח על חניה שהסתיים בתקיפה

הנאשם שהוזעק לזירת האירוע על ידי אחיו שננשך, היכה לעיני השוטרים את הנהג הנושך, ותועד גם במצלמות האבטחה. הסדר טיעון חילץ אותו מהרשעה.

עורך דין פלילי איתן כבריאן – ויכוח על חניה שהסתיים בתקיפה

קישור לכתבה

שופט בית משפט השלום בתל אביב, שמואל מלמד, קיבל (חמישי, 15.2) הסדר טיעון בעניינו של נאשם אשר הודה בתקיפה ובאיומים, ביטל את הרשעתו והטיל עליו עבודות של"צ בהיקף של 150 שעות.

ב-25 במאי 2015 נקלע אחיו של הנאשם לקטטה עם המתלונן, בשל ויכוח על מקום חניה בקניון ארנה בהרצליה. המתלונן היכה ונשך את האח, שמיהר לקרוא לאחיו, ביניהם הנאשם. האירוע כולו תועד בסרטון ממצלמת אבטחה במקום. הימצאותם של שוטרים שהוזעקו קודם לכן לא הרשימה במיוחד את הנאשם, שחבט במתלונן אל מול עיניהם, ולאחר מכן אף איים להכות שוטר. בהמשך סירב להיכנס לניידת, ואילו השוטרים נאלצו להפעיל נגדו כוח. הוא הואשם בתקיפה ובאיומים.

סנגוריו של הנאשם, עורכי הדין בניהם עורך דין פלילי איתן כבריאן, גילו כי לא רק שהמתלונן החל בקטטה, אלא שהוא אף בעל עבר עשיר בעבירות אלימות. למרות זאת, התיק נגדו נסגר, ולפיכך הם הגישו בקשה לביטול כתב האישום נגד מרשם בטענה להגנה מן הצדק.

ב-25 בספטמבר אשתקד הגיעו הצדדים להסכם לפיו הנאשם יודה בעבירות שיוחסו לו, ותסקיר המבחן יבדוק אפשרות לאי הרשעה. עוד סוכם, כי אם יתקבל תסקיר חיובי – יוטלו על הנאשם עבודות של"צ בלבד. בשבוע שעבר (12.2) התקבל התסקיר שהיה אמביוולנטי: מצד אחד קבע שמדובר בצעיר שהתקשה לראות את הפגיעה במתלונן ולגלות אמפטיה. מצד שני, התסקיר קבע שהנאשם נעדר דפוסים אלימים, והמליץ על העונש המוסכם.

התביעה ביקשה להבהיר כי התסקיר "אינו הכי חיובי שיכול להיות. הנאשם לא באמת מבין את הדפוסים ובעיות האלימות שלו. נסכים להמלצות הסופיות, בתקווה שהנאשם יבין שהזדמנות כזו לא תחזור".

הסנגורים הצטרפו לתביעה, והשופט שמואל מלמד אישר את ההסכם ונמנע מהרשעה.