השקיע 100 אלף על מעבדת קנאביס

למרות סכום ההשקעה, הנאשם טוען כי הגידול נועד לשימוש עצמי. כתב אישום הוגש נגד רועי בר דיין (30) מנתניה, בטענה שהפעיל מעבדת הידרו בבית פרטי ששכר ביישוב קדימה, וגידל בשלושה חדרים עשרות שתילי קנאביס.

עורך דין פלילי איתן כבריאן – השקיע 100 אלף על מעבדת קנאביס

קישור לכתבה

בר דיין, ללא עבר פלילי, הצטייד לצורך הקמת המעבדה ב"מדריך הישראלי לגידול קנאביס", ורכש ציוד רב המשמש לגידול מריחואנה, בעלות של כ-100 אלף שקל. הוא אף קנה זרעי קנאביס ב"טלגראס".

כאשר פשטו בלשי המשטרה על המקום ביום חמישי שעבר (11.10) הם מצאו במעבדה 166 שתילי קנאביס במשקל של יותר מ-23 ק"ג וציוד רב ששימש לגידול: אדניות, גופי תאורה, מזגנים, מאדה מים, מפוח, מאווררים, חומרי הדברה, גופי חימום ונורות. באחד מחדרי הבית הוחזקו גם כ-60 גרם קנאביס וכ-0.75 גרם חשיש.

כתב האישום נגד בר דיין מתבסס בין היתר על הודאתו בגידול. עם זאת, הוא טוען שמדובר בגידול לשימוש עצמי. לצד כתב האישום, התביעה הגישה לבית משפט השלום בפתח תקווה בקשה להארכת מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים. סנגוריו, עורכי הדין בניהם עורך דין פלילי איתן כבריאן, הסכימו לקיומן של ראיות אך עתרו לשחררו כבר בעת הגשת כתב האישום, מבלי לשלוח אותו לקבלת תסקיר מטעם שירות מבחן.

השופט ארז מלמד קיבל את עמדת הסנגורים, הורה על שחרורו של הנאשם למעצר בית, וציין: "מדובר בבחור צעיר, אשר פעל בגפו. אין המדובר בהתארגנות עבריינית פלילית, בה נוטלים חלק מספר מעורבים".

לאחר שהסנגורים הציגו חלופת מעצר, השופט קבע כי הינה ראויה והורה כאמור על שחרורו של בר דיין למעצר בית ובפיקוח אנושי, לצד ערבויות כספיות.

עורך דין פלילי איתן כבריאן מסר בתגובה: "שמחים שבית המשפט בצעד אמיץ קיבל את טענותיו של מרשי ושחרר אותו לחלופה מבלי להזדקק לתסקיר עובר לצילום חומרי החקירה".