של"צ ללא הרשעה לצעיר שתקף באגרופים במועדון נוער

הנאשם היה בעצמו קטין בעת ביצוע העבירות. השופטת אימצה הסדר טיעון בין הצדדים.

עורך דין פלילי איתן כבריאן – אי הרשעה לצעיר שתקף באגרופים במועדון נוער

קישור לכתבה

מועדוני נוער שפועלים ברחבי הארץ בדרך כלל שוקקים חיים בלילות החופש הגדול. כזה היה גם ליל ה-21 ביולי 2018 במועדון נוער בהתנחלות במערב השומרון, אלא שבמקום להעביר את הזמן בעוד בילוי שגרתי בנוסח "לילה לבן", הלילה הזה הסתיים בתקרית אלימה.


לפי כתב אישום שהוגש נגד שני נערים, באותו לילה הם היכו קטין אחר בשטח המועדון במכות אגרוף ובעיטות, ואחד מהם אף היכה בראשו של הנער המותקף באמצעות בקבוק בירה. מצלמת האבטחה במועדון תיעדה את האירוע האלים, וכתב האישום שהוגש ייחס לנאשמים "תקיפה הגורמת חבלה של ממש".


שני הנערים הודו במיוחס להם במסגרת הסדר טיעון. דיון בעניינו של אחד מהם נערך לאחרונה בבית המשפט לנוער בפתח תקווה (8 יוני). התביעה, ציינה כי מדובר בקטין ללא עבר פלילי, ששיתף פעולה עם שירות המבחן ואף ביקש לקיים הליך גישור מול הנער שהותקף במטרה להתנצל בפניו ולפצותו. לפיכך היא ביקשה להטיל על הנאשם עבודות של"צ ולחייב אותו בתשלום פיצוי למתלונן.

הסנגורים – בניהם עורך דין איתן כבריאן  –  הצטרפו לבקשת התביעה וציינו כי הנאשם עתיד להתגייס לצה"ל ומביע צער עמוק על מעשיו.


השופטת שרון עצמון הלוי אימצה את ההסדר בין הצדדים, החליטה שלא להרשיע, והטילה על הנאשם, כיום בן 19 וחצי, עבודות של"צ בהיקף של 60 שעות, כמו גם פיצוי של 1,000 שקל לקטין שהותקף, וחתימה על התחייבות עצמית בסך 2,000 שקל שלא לבצע עבירת אלימות.