סגירת תיק החקירה נגד חשוד ברצח

החשוד, בן משפחתו של המנוח, נעצר בחשד למעורבותו ברצח כשבע שנים לאחר האירוע, והכחיש את המיוחס לו * לאחר כמה ימים הוא שוחרר ובמשך שנתיים וחצי חיכה לשמוע מה יעלה בגורלו.

עורך דין פלילי איתן כבריאן – סגירת תיק החקירה נגד חשוד ברצח

קישור לכתבה

הפרקליטות הודיעה לתושב חולון על סגירת תיק החקירה נגדו, כשנתיים וחצי לאחר שנעצר בחשד למעורבות ברצח חלפן כספים בשדרות.

בשנת 2011 נמצאה גופתו של בוריס (מרחי) אהרונוב (60), על-ידי אחד משכניו, בביתו שבעיר, כשעליה סימני אלימות. החקירה התנהלה במשך זמן רב, אולם הגיעה למבוי סתום ולפיכך הופסקה.

במסגרת "ניעור מחדש" של תיקים שלא פוענחו, בוצעה בשנת 2018 בחינה מחדש של תיק החקירה. החוקרים ביצעו מספר פעולות נוספות עד שלפתע חלה התפתחות שהעלתה את החשד כלפי קרוב משפחתו של המנוח.


היחידה החוקרת יחסה לחשוד, יוחנן (יהודה) מושייב, עבירות של רצח, שוד וסחיטה באיומים. אולם עורכי דינו של החשוד, בניהם עורך דין פלילי איתן כבריאן , הכחישו את המיוחס למרשם. בחלוף כשבוע, שוחרר מושייב מהמעצר לאחר שהחשד נגדו לא התחזק. מאז נבחן התיק בפרקליטות ולא התקבלה כל החלטה, לכאן או לכאן. בינתיים, התא המשפחתי של החשוד התפרק והוא אף איבד את עבודתו.

לפני כשלושה שבועות שיגר עורך דין פלילי איתן כבריאן כתב לפרקליטות מחוז הדרום, בבקשה לסגור את תיק החקירה, בין היתר נוכח גרסתו של מרשם והזמן שחלף מאז שוחרר מבלי שחלה התקדמות בחקירה.
בעקבות כך, עודכנו הסנגורים לפני ימים אחדים, כי הוחלט בפרקליטות לסגור את תיק החקירה נגד מושייב מחוסר אשמה.
נכון להיום, תעלומת הרצח של חלפן הכספים משדרות, בוריס אהרונוב ז"ל, נותרה על כנה.

"מדובר במקרה קפקאי של אדם נורמטיבי, איש משפחה למופת, שמצא עצמו ימים ארוכים מאחורי סורג ובריח על לא עוול בכפו", אמר השבוע עורך דינו של מושייב, עורך דין פלילי איתן כבריאן . "מצער מאוד שהיחידה החוקרת נמנעה מלבדוק בכובד ראש את בקשות המעצר הרבות שהוגשו בתיק הזה נגדו מרשי ונגד בני משפחתו. הפרשה הנדונה הובילה לפירוק תאו המשפחתי ולנזק כבד. בסופו של יום, התוצאה מדברת בעד עצמה – התיק נסגר מחוסר אשמה".

מהפרקליטות נמסר בתגובה לדברים, כי "בפרשה נחקרו חשודים רבים ולאחר בחינת חומר הראיות, הוחלט לסגור את התיק נגד כולם".