262 גרם קנאביס ו 43 גרם חשיש בלי הרשעה

בן 33 מתל אביב הורשע בהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. התביעה ביקשה עבודות שירות, הסנגורים ביקשו להתחשב בכך שבינתיים הנאשם הוציא רישיון מסודר לשימוש בקנאביס רפואי

עורך דין פלילי איתן כבריאן – עונש קל על עבירות סמים

קישור לכתבה

גבר צעיר מתל אביב, כיום בן 33, נחקר במאי 2018 בחשד לסחר בסמים, לאחר שבדירתו בתל אביב מצאו שוטרים 262 גרם קנאביס וכ-43 גרם חשיש. בבית הוריו של האיש בראשון לציון איתרו השוטרים 34 גרם חשיש נוספים.
בפברואר 2019 הוגש נגד החשוד כתב אישום לבית משפט השלום בתל אביב, בו ייחסה לו התביעה החזקת סמים שלא לצריכה עצמית.

במהלך דין ודברים מול התביעה השמיעו סנגוריו של הנאשם, עורכי הדין בניהם עורך דין פלילי איתן כבריאן, טיעונים שונים שהובילו את הצדדים להסדר טיעון. נגד הנאשם הוגש כתב אישום מתוקן שממנו נמחק האזכור לסמים שנתפסו בבית הוריו, הוא הורשע בהחזקת הסמים שנתפסו בדירתו, ונשלח לשירות המבחן לקבלת תסקיר.

בתסקיר ראשון המליץ שירות המבחן להטיל על הנאשם עבודות לתועלת הציבור (של"צ), אולם לא המליץ לבטל את ההרשעה. בתסקיר משלים צוין כי הנאשם לוקח אחריות על כך החזקת וצריכת קנאביס, וכי הוא ממשיך להשקיע מאמצים רבים בהליך הטיפולי ואף הוציא רישיון מסודר לקנאביס רפואי.
לשירות המבחן תיאר הנאשם את רצונו להתפתחות אישית ומקצועית, והוא אף עבר בהצלחה מבחנים לקבלת רישיון לעסוק בתיווך מקרקעין. לבסוף, שירות המבחן שב על המלצתו לענישה שיקומית, הכוללת הטלת צו מבחן למשך שנה ועבודות של"צ.

התביעה הדגישה את חומרת מעשיו של הנאשם, ביקשה להותיר את ההרשעה על כנה ועתרה לגזור עליו ארבעה חודשי עבודות שירות.
מנגד, הסנגורים הפנו לגילו הצעיר של הנאשם, להיותו נעדר עבר פלילי ולהודאתו בהזדמנות הראשונה. כמו כן ביקשו הסנגורים לתת משקל לתסקיר המבחן החיובי ולהליך הטיפולי שעבר.

הנאשם הביע בבית המשפט צער על מעשיו, חרטה והבנה כי היה עליו לפנות לקבלת אישור רפואי לקנאביס. לדבריו, הוא נרתם להליך הטיפולי וחושש שמא הרשעה תפגע בעתידו התעסוקתי.
השופטת איטה נחמן קיבלה את עמדת ההגנה והמלצת שירות המבחן, ולבסוף ביטלה את הרשעתו של הנאשם. לאחר שקבעה כי ביצע את העבירה שיוחסה לו, היא הטילה עליו עבודות של"צ בהיקף של 300 שעות, והורתה כי יהיה בפיקוח שירות המבחן למשך שנה. בנוסף לכך חייבה את הנאשם בחתימה על התחייבות כספית של 5,000 שקל.