עונש קל לסוחר סמים שהחזיק 20 פלטות חשיש

אילת: הפרקליטות דרשה מאסר ממושך לנאשם שגם סיפק ותיווך בין סוחרי סמים, אבל בית המשפט הסכים שלא כדאי לקלקל את הליך השיקום

עורך דין פלילי איתן כבריאן – עונש קל לסוחר סמים שהחזיק 20 פלטות חשיש

קישור לכתבה

עובדי שירות המבחן עמלו לא מעט בעניינו של חן חיון (33) מאילת. הם נאלצו להכין שישה תסקירי מבחן, ובכל פעם התאכזבו לאחר שחיון לא גילה רצינות והתמדה בניסיונות השיקום שלו. למרות זאת, הם זיהו את פוטנציאל השיקום של הצעיר האילתי, ובסופו של דבר המליצו שלא להפעיל עונש מאסר על תנאי שעמד נגדו.

חיון הואשם בכך שבחודש דצמבר 2016, בעת שהיה הבעלים של עסק לממכר נרגילות, הוא עסק גם במכירת סמים. בחיפוש שנערך בביתו, המשטרה תפסה 20 פלטות חשיש במשקל של כמעט שני ק"ג. כמו כן הוא הואשם שסיפק מהסם לכמה גורמים ותיווך בין סוחרי סמים בעיר הכי דרומית בארץ.

סנגורו של חיון, עורך דין פלילי איתן כבריאן, הגיעו להסדר טיעון עם נציגי הפרקליטות – הסכם ש"ריכך" את האישומים נגדו והוביל להסכמתו של חיון להיכנס ל"אילנות" – קהילה טיפולית סגורה. חיון לא שמר על יציבות לאורך התקופה האחרונה, ולראיה – הוכנו בעניינו כאמור שישה תסקירי מבחן, מאחר שבחלק מהפעמים בדיקות השתן גילו כי הוא עדיין צורך סמים, ובמקרים אחרים כלל לא הגיע לפגישות עם נציגי שירות המבחן. למרות זאת, בתסקירים צוין כי חיון מנסה בכל דרך לחזור למסלול חיים נורמטיבי. התסקיר האחרון הוכיח שהוא נקי מסמים מזה חודשים ארוכים.

בפרקליטות עתרו לעונש של 32 חודשי מאסר והפעלת מאסר על תנאי שהושת על חיון בתיק קודם. לעומת זאת, הסנגורים טענו כי הנאשם עבר הליך שיקומי ארוך ומורכב, בסיומו זכה להמלצה חיובית. "לאחר שישה תסקירים הגיע שירות המבחן למסקנה שאפשר לסמוך עליו בגלל העבודה הרצינית שהושקעה. אם יוטלו עליו עבודות שירות עלול הדבר לפגוע בעתידו. הנאשם אינו מקל ראש בעבירות אולם לא היה במעשי הנאשם רווח כלכלי והם לא התרחשו לאורך תקופה ארוכה אלא על פני חודש. אני חושש שלאחר כל מה שהושקע בנאשם ייקטע כל התהליך השיקומי אם ישלח לבית הסוהר", אמר עורך דין פלילי איתן כבריאן בבית המשפט.

השופטת ליאורה אדלשטיין מבית משפט השלום באילת החליטה להטיל על חיון עבודות של"צ בהיקף של 250 שעות, כעובד תחזוקה במתנ"ס באילת. כמו כן הוטלו עליו 10 חודשי מאסר על תנאי, הארכת מאסר על תנאי מתיק קודם, וחתימה על התחייבות עצמית בסך 10,000 שקל.