שחרור סוחרת סמים ממעצר

בשני מקרים שונים תפסה המשטרה צעירות בשנות ה-20 עם מאות גרמים מחולקים למנות, מה שהוביל לכתב אישום על סחר בסמים

עורך דין פלילי איתן כבריאן – שחרור סוחרת סמים ממעצר

קישור לכתבה

על רקע אירוע המוות הטרגי של יולי זולקוביץ' (18), כדאי לדעת שבימים האחרונים נעצרו באזור תל אביב צעירות נוסופות בסביבות אותו הגיל, בחשד לסחר בסמים.
זולוקוביץ' נפטרה כתוצאה ממנת יתר של סמים שצרכו הוא ובן זוגה, אליה שקון, שנתון בימים אלו במעצר בחשד לאספקת הסם וגרימת מותה (2 בדצמבר).

במקרה אחד מהשבוע, צעירה בת 23 תושבת ערד במקור נעצרה בצפון תל אביב בחשד להחזקה וסחר בסמים.
הצעירה, ללא עבר פלילי, נתפסה "על חם" על-ידי שוטרי תחנת תל-אביא צפון כאשר היא מבצעת עסקת סמים.
לאחר המעצר הקונה הצביע עליה כמי כשמכרה לו, והשוטרים אתרו בכלי הרכב של הצעירה כחצי קילוגרם קנאביס אשר היו מחולקים לעשרות מנות.

החשודה שמרה על זכות השתיקה בחקירה, והובאה בפני בית משפט השלום בתל-אביב שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרה בחמישה ימים, במטרה לבדוק את היקף מעורבותה בעבירות הסחר. בתום הדיון קבעה השופטת ענת יהב כי קיים חשד סביר למעורבותה והאריכה את מעצרה של הצעירה בשלושה ימים.
אתמול, התייצבה היחידה החוקרת בבית המשפט עם בקשת מעצר נוספת בת חמישה ימים.
הפעם, שני סנגוריה של החשודה, עורכי הדין בניהן עורך דין פלילי איתן כבריאן, עמדו על רגליהם האחוריות ודרשו לשחרר אותה לאלתר.
השופטת יהב התרשמה כי אכן החשד לסחר בסמים לא התעצם ועל כן החליטה לקבל את בקשת הסנגורים והורתה על שחרורה למעצר בית עד 13 דצמבר.

מקרה דומה אירע בחודש נובמבר, אז נעצרה בתל-אביב צעירה בת 22 מפתח תקווה, גם היא ללא עבר פלילי. היא נתפסה עם כמה מאות גרמים של קנאביס וסמים נוספים אשר היו מחולקים לעשרות מנות. כמו כן, בחיפוש שערכו החוקרים בדירתה הם חשפו שלושה שתילי סם בעדנית גידול.
נגד הצעירה, שמיוצגת על-ידי עורך דין פלילי, הוגש כתב אישום על סחר בסמים בחמש הזדמנויות, אבל שוב, בית המשפט הורה לשחררה.

המקרים האלו מעלים את השאלות המוכרות; מה גורם לצעירות נורמטיביות לכאורה, בתחילת חייהן, להתפתות לנגע הסמים ואף לסחור בהם?
האם מדובר בנסיבות האישיות המוכרות של צרכני הסמים, או שמדובר בהשפעה של המצב במדינה?
מדובר בתופעה לא חדשה אלא שבכל פעם מחדש כשהיא מרימה ראש ונחשפים סיפורים שונים, ההפתעה רבה לכאורה, דומה כי אף אחת מהמעורבות בפרשיות הסמים השבוע, לא הפיקה לקחים מהניסיון המר שצברו אחרות, למרבה הטרגדיה לפחות צעירה אחת לא זהירה סיימה במוות.