עונש קל על אלימות במשפחה

למרות שהבעל הורשע במספר תקיפות של אשתו, בימ"ש השלום בנתניה הסתפק בעונש קל, לאחר שעבר טיפול ובני הזוג השלימו

עורך דין פלילי איתן כבריאן – עונש על על אלימות במשפחה

קישור לכתבה

ארבעה חודשי עבודות שירות, 18 חודשי מאסר על תנאי וצו מבחן למשך שנה. זה מה שגזר השופט עמית פרייז מבית משפט השלום בנתניה על ט"ד (62), שבמסגרת הסדר טיעון הורשע בעבירות חמורות של תקיפה סתם, שתי עבירות של תקיפה סתם של בת זוג ושתי עבירות של איומים.

לפי כתב האישום המתוקן, שהוגש באמצעות עורך דין מהפרקליטות, ט"ד היה מעורב בארבעה אירועים אלימות כלפי אשתו. בספטמבר 2016 הוא חנק אותה לאחר שיחה קשה ביניהם, ובנובמבר דפק ראשו בקיר ואיים לפגוע בעצמו עם סכין מטבח, כשניסה לשכנע את אשתו לחזור לביתם, ממנו נמלטה אל דירת בתם המשותפת, לאחר התקף אלימות וקנאה מצד.

יומיים לאחר מכן שב וחנק את אשתו ואיים כי ירצח אותה ואת עצמו, וכעבור יומיים נוספים, במהלך ויכוח עם בתו, הוא דחף אותה, היכה בראשה וקרע את חולצתה. ט"ד נעצר, ואחרי שלושה חודשי מעצר שוחרר בתנאים מגבילים ושולב בתהליכים טיפוליים, באחד התמיד, באחר לא.

הנסגורים, בניהם עורך דין פלילי איתן כבריאן הצליח להגיע להסדר מול התביעה, כולל הסכמה על העונש. זאת מאחר שמדובר באדם ללא עבר פלילי, בשל גילו המתקדם ובזכות העובדה שבשנתיים שעברו מאז האירועים נרתם ט"ד להליך טיפולי, כפי שהעלה תסקיר המבחן שנערך לו.

השופט פרייז סבר כי בהתחשב בנסיבות, ההסדר סביר. "אין ספק שמדובר ברצף של מעשי אלימות במשפחה, אשר אמנם לא גרמו נזק לאיש, אך הם מעידים על האווירה הקשה שהנחיל הנאשם הן ביחס לאשתו והן ביחס לבתו…", כתב.

עם זאת, הוסיף השופט, "ההליך הביא לשינוי בנאשם…הנאשם ובני משפחתו נמצאים כיום במקום אחר מאשר בסמוך לפתיחת התהליך. יצוין אף שעמדתה של אשתו הינה חיובית ביחס אליו, והיא סבורה שתוכל להציב לו גבולות ואינה חוששת מפניו".