סגירת תיק לאדם שסיפק לבנו הקטין סמים

האישה שנחשדה בעצמה בהחזקת הסמים מסרה עדות מפלילה נגד בעלה מולו היא מנהלת הליך גירושין, אך הסנגורים הזכירו בשימוע כי בני הזוג עדיין רשומים כנשואים ולכן עדותה לא קבילה

עורך דין פלילי איתן כבריאן – סגירת תיק לאדם שסיפק לבנו סמים

קישור לכתבה

בני זוג בשנות ה-40 לחייהם, הורים לחמישה ילדים קטנים מאזור הקריות, ניהלו הליך גירושין קשה והתגוררו בנפרד. ב-3 באוקטובר 2019 הגיעו שוטרים מתחנת זבולון לדירה בה התגוררה האישה עם ילדיה, ומצאו בחיפוש כ-250 גרם קנאביס מחולקים לשמונה אריזות.
האישה טענה כי הסמים שייכים לבעלה ממנו כאמור נפרדה, והוסיפה ואמרה: "בעלי נותן גם לילד שלנו סמים ומספק לו". על מנת להוכיח זאת, האישה הציגה לשוטרים תדפיסים של הודעות ווטסאפ – התכתבות שבוצעה לכאורה בין האב לבין בנו הקטין. "איך היה העישון?", נכתב באחת ההודעות, "כמה עישנת? איך הראש?".

עבירות בתיקים מסוג זה מקוטלגות כעבירות מסוג פשע. לכן, בטרם הגשת כתב אישום, הפרקליטות ערכה שימוע לחשוד.
סנגוריו של החשוד, עורך דין פלילי איתן כבריאן ושותפו, טענו בשימוע כי "כשהגיעו השוטרים לביתה, היא נלחצה ומסרה את הגרסה המפלילה נגד בעלה".
בנוסף טענו הסנגורים כי בדקו ומצאו במרשם האוכלוסין כי האישה והבעל עדיין רשומים כזוג נשוי. לכן הם טענו כי לפי פקודת הראיות, אישה לא יכולה להעיד נגד בעלה אלא רק בעבירות מין או אלימות, ולכן העדות של האישה נגד בעלה לא קבילה.
זאת ועוד, הסנגורים טענו כי הסמים נתפסו בבית שבו מתגוררת האישה, לה יש אינטרס מובהק להפליל אותו, הן בשל תפיסת הסמים והן על רקע הליך הגירושין.
לגבי ההתכתבויות המפלילות, הסנגורים טענו כי על אף שהבן הודה שאביו סיפק לו קנאביס, הודעות מודפסות אינן מהוות ראיה, ועל המשטרה היה לתפוס ולפרוק את הטלפונים, כדי לוודא שההודעות אינן ערוכות, מה גם שלפי החוק – בתיק מסוג זה גם הבן אינו יכול להעיד נגד אביו.

שופטת בית משפט השלום בנתניה, אתי כרייף, קבעה כי תושב העיר (55), נשוי ואב לשניים הנאשם כי היכה את אשתו ואת בתו, ישוחרר לחלופת מעצר בהוסטל "בית נעם" בהרצליה, שם יעבור טיפול מקיף בבעיית האלימות שלו.

בעקבות הטיעונים הללו, אתמול הודיעה פרקליטות מחוז חיפה על סגירת התיק – הן נגד האב והן נגד האם.
עורך דין פלילי איתן כבריאן ושתפו מסרו בתגובה: "מברכים על החלטה אמיצה ונכונה משפטית. מדובר בטענות משפטיות מובהקות שנבחנו והתקבלו בצדק רב".