מעצר בית לנאשם בסחר בקנאביס

ביחידת דיור שבה גר הנאשם נתפסו גם חשיש וקוקאין, אבל בית המשפט התחשב במצבו הרפואי ובחלופת מעצר רחוקה

עורך דין פלילי איתן כבריאן – מעצר בית לנאשם בסחר בסמים

קישור לכתבה

ב-22 באפריל הוגש לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד זיו גולדברג (54) מאשדוד, שייחס לו עבירות החזקה וסחר בסמים.
לפי כתב האישום, בחיפוש שנערך ב-13 באפריל ביחידת דיור בה מתגורר גולדברג באשדוד נתפסו כ-130 גרם חשיש, 2.4 ק"ג קנאביס ו-3.5 גרם קוקאין במקומות שונים ביחידה.
כמו כן נטען כי קודם לחיפוש שנערך ביחידת הדיור ביצע גולדברג מספר עסקאות שבהן מכר קנאביס לאחרים.
באישום אחד נטען כי לקוחה של גולדברג פנתה אליו בהודעה: "זיווש מה קורה, יש משהו טוב 2 ב-100 בשבילי?". לאחר דין ודברים נסגרה העסקה וגולדברג מכר ללקוחה שני גרם קנאביס תמורת 100 שקל.
באישום נוסף מכר ללקוחה אחרת 10 גרם קנאביס תמורת 500 שקל.
אישום שלישי מייחס לגולדברג מכירת פרח קנאביס תמורת 100 שקל וגרם אחד של גראס תמורת סכום זהה.

מלבד כתב האישום הוגשה נגד הנאשם בקשה למעצר עד תום ההליכים, ממנה עולה כי הוא בעל עבר פלילי בעבירות אלימות, רכוש וסמים. מהבקשה עולה כי כתב האישום נתמך בראיות: עדויות הקונים, תכתובות ווטסאפ וגם הודאה של גולדברג, אם כי רק בחלק מהמיוחס לו.

מנגד, סנגורו של הנאשם, עורך דין פלילי איתן כבריאן ביקש מבית המשפט לשחרר את מרשם בתנאים מגבילים. בהמשך לכך, הנאשם נשלח לשירות המבחן לקבלת תסקיר.
שירות המבחן ציין בתסקיר שהוגש לבית המשפט בעיות רפואיות מהן סובל הנאשם, שבעטיין הוא אף צורך קנאביס רפואי ברישיון.

בדיון שנערך בחודש מאי נענה בית המשפט לבקשת התביעה, אולם ציין כי במידה ותימצא חלופת מעצר מרוחקת מאשדוד, שבה יתאפשר איזוק אלקטרוני, ניתן יהיה לשקול את שחרורו של הנאשם לנוכח מצבו הרפואי.

עורך דין פלילי איתן כבריאן הציג לאחרונה לבית המשפט אפשרות לפיה ישוחרר גולדברג למעצר בית באיזוק אלקטרוני בעיר אחרת בדרום, בפיקוחם של אחרים. השופטת טל לחיאני שהם ציינה בהחלטתה כי המקום שהוצע למעצר בית באיזוק אלקטרוני נמצא מתאים על ידי מינהלת האיזוק. לאחר שסקרה את מצב התיק, כולל מצבו הרפואי של הנאשם והתאמת המפקחים הפוטנציאליים, השופטת הורתה לשחרר את הנאשם למעצר בית באיזוק אלקטרוני ובכפוף לתנאים כספיים, ביניהם הפקדת 20 אלף שקל במזומן.