אי הרשעה לצעיר שהחזיק 150 גרם חשיש וקנאביס

במסגרת הסדר טיעון התחייבה התביעה לאמץ את המלצת שירות המבחן גם במידה וימליץ שלא להרשיע את הנאשם, צעיר ללא עבר פלילי

עורך דין פלילי איתן כבריאן – אי הרשעה על עבירות סמים

קישור לכתבה

לפנות בוקר ה-23 באוקטובר 2018, שוטרים ממשטרת זבולון היו בפעילות שגרתית בכביש 79 לכיוון שפרעם. הם עצרו צעיר בן 22 תושב הקריות ובחיפוש ברכבו מצאו ארבע חתיכות חשיש במשקל כולל של יותר מ-46 גרם, כמו גם כ-93 גרם קנאביס בחלוקה ל-24 שקיות. בסיומה של החקירה, שלוחת התביעות של משטרת זבולון הגישה נגד הצעיר כתב אישום שייחס לו החזקת סמים שלא לצריכה עצמית.

סנגוריו של הנאשם, סנגוריו בניהם עורך דין פלילי איתן כבריאן הגיעו להסדר טיעון עם התביעה, לפיו הנאשם – נעדר עבר פלילי – יישלח לשירות המבחן לקבלת תסקיר. במסגרת ההסדר הוגש כתב אישום מתוקן שבו הומרה העבירה להחזקת סמים לצריכה עצמית. כמו כן הוסכם על ידי הצדדים, כי התביעה תאמץ את המלצת שירות המבחן, שיבחן גם את האפשרות לא להרשיע את הצעיר.

שירות המבחן הגיש לבית המשפט תסקיר חיובי, שבו צוין כי הנאשם סיים 12 שנות לימוד עם תעודת בגרות, שירות באופן מלא בצה"ל, ולאחר ששוחרר עבד בעבודות מזדמנות. כמו כן צוין בתסקיר כי בכוונת הנאשם – שעובד כיום כברמן במסעדה – להשתלב בעבודה בתחום הנדל"ן. בחוות הדעת צוין גם כי הנאשם עבר טיפול פסיכולוגי פרטי שנראה כי סייע לו. לבסוף הומלץ שלא להרשיע את הנאשם ולהטיל עליו עבודות של"צ בלבד.

בדיון שהתקיים בבית המשפט (6.2) ביקשה התובעת לאמץ את המלצות שירות המבחן. הסנגורים ציינו כי "התסקיר מאוד חיובי" וביקשו אף הם לאמץ את המלצות התסקיר. "יצאתי לדרך חדשה", אמר הנאשם עצמו בבית המשפט. השופטת סימי פלג קימלוב נענתה לבקשת הצדדים, החליטה שלא להרשיע את הנאשם, והטילה עליו עבודות של"צ בהיקף של 140 שעות.