מאסר על תנאי לאדם שגידל שתילי מריחואנה

לאחר ש-20 שתילים ובולי LSD נתפסו בביתו, הנאשם נורה על ידי אלמוני, נפצע קשה ובהמשך חידש את רישיון הקנאביס שהחזיק שנים רבות לפני כן

עורך דין פלילי איתן כבריאן – מאסר על תנאי על גידול סמים

קישור לכתבה

שוטרים שפשטו על דירה באור עקיבא ב-31 במאי 2018 חשפו בתוכה מעבדת הידרו קטנה ובה שתילי מריחואנה. כמו כן נמצאו בדירה 1.14 גרם קנאביס ושני בולי LSD.
בעל הדירה, מוכר למשטרה בן 39 שבאמתחתו הפלילית 10 הרשעות וגם מאסרים בפועל, נעצר ובהמשך שוחרר בתנאים מגבילים. כתב האישום נגדו הוגש רק כשנה לאחר תפיסת הסמים, מפני שבמהלך שנת 2018 הוא נורה על ידי אלמוני ונפצע קשה, ככל הנראה על רקע סכסוך בין עבריינים.

סנגורו של הנאשם, עורך דין פלילי איתן כבריאן הגיע להסדר טיעון עם התביעה, במסגרתו תוקן כתב האישום. בכתב האישום המתוקן נטען כי הנאשם גידל בדירה 20 שתילי מריחואנה בלבד, במשקל כולל של 1.3 ק"ג, ואת הכמות הקטנה של הקנאביס והבולים החזיק לצריכה עצמית.

הנאשם הודה במיוחס לו והורשע (15 יולי).
לאחר ההרשעה, הפרקליטות ביקשה להטיל על הנאשם מאסר בפועל, תוך שהדגישה את עברו הפלילי המכביד.
מנגד ציין הסנגור את מצבו הבריאותי הגרוע של הנאשם, שמלבד פציעתו הקשה כתוצאה מירי, הוא גם חולה בסרטן מאז שנת 2011. לטענת הסנגור, לאחר אבחונו קיבל הנאשם רישיון לצריכת קנאביס רפואי למשך חמש שנים. הוא חידש את הרישיון בזמן שהתאושש מפציעתו כתוצאה מהירי, ומאז עבר מספר ניתוחים. מלבד זאת הדגיש עו"ד כבריאן כי הפעם האחרונה שבה הורשע הנאשם בעבירות סמים היתה בעבר הרחוק.

הנאשם עצמו אמר לפני השמעת גזר הדין: "לא גידלתי את הסמים בכדי לסחור בהם אלא בתור תרופה לעצמי. לא אעשה את זה עוד פעם".

השופטת רקפת מוהר סגל מבית משפט השלום בחדרה ציינה בהחלטתה: "לאחר שעיינתי במסמכים הרפואיים של הנאשם המלמדים על המחלה הקשה בה הוא לקה ועל שאר בעיותיו הבריאותיות, אני סבורה כי די בהטלת עונש שיכלול רכיבים מרתיעים כדי להשיג את מטרות הענישה".
לבסוף, השופטת גזרה על הנאשם שבעה חודשי מאסר על תנאי בלבד.