החשוד בסחר בסמים שוחרר הביתה

המשטרה תפסה בחיפוש בביתו כחצי ק"ג קנאביס, ריטלין וקטמין. החשוד טוען כי החומרים שנתפסו מיועדים לשימוש עצמי, המשטרה טוענת שיש ראיות לסחר

עורך דין פלילי איתן כבריאן – החשוד בסחר בסמים שוחרר למעצר בית

קישור לכתבה

גיא עבדה (33), מוכר למשטרה מרמת גן, נעצר על ידי שוטרי תחנת תל אביב צפון לאחר שבחיפוש בביתו נתפסו כחצי ק"ג קנאביס ותרופות מרשם רבות. במשטרה חושדים כי הוא עסק בסחר בתרופות וגם בסמים.

לאחר חקירה ראשונית הובא החשוד לבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בחמישה ימים (27 אוקטובר). בפתח הדיון אמר נציג המשטרה: "נתפסו בביתו כמויות עצומות של תרופות – קופסאות של ריטלין וקטמין… החשוד מסר שזה לשימוש עצמי".

עורך דין פלילי איתן כבריאן, שמייצג את החשוד, הכחיש כל קשר של מרשו לסחר בסמים: "הוא לקח אחריות לגבי מה שנמצא. לא הוטחה בפניו ראיה כזו או אחרת הקושרת אותו לסחר". נציג המשטרה, מנגד, טען ישנן ראיות לסחר, אם כי לא חשף את טיב הראיות.

השופטת כריסטינה חילו אסעד: "התרשמתי מקיום חשד סביר לביצוע המיוחס לחשוד. כמות הסמים והתרופות שנמצאו והמגוון מקימים חשד סביר לביצוע עבירות הסחר. מנגד, החשוד מסר גרסה, לפיה מדובר בסמים לצריכתו העצמית".

עם זאת, השופטת דחתה את בקשת המשטרה והורתה על שחרור החשוד למעצר בית עד 1 בנובמבר, תוך שהורתה למשטרה להמשיך ולחקור "על מנת לבסס את החשד לסחר או להפריכו".